Vārda dienu šodien svin: Brīve, Doloresa, Aleksandrs

Barikādēm – 25

1991. gada barikāžu muzejs atrodas Vecrīgas sirdī – Krāmu ielā. Nama ieeju rotā 18.gs. pirmās puses akmens portāls. 1991.gada janvāra notikumu laikā namā barikāžu dalībniekus cienāja ar karstu tēju, šeit varēja sasildīties un atpūsties. Kopš 1997.gada namā atrodas 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība. No savāktajiem vēsturiskajiem materiāliem 2001.gadā izveidots muzejs, kurš 2003.gadā ieguva valsts akreditāciju.


Filmā “Tēvu barikādes”
/režisors – Zigurds Vidiņš; komponists – Mārtiņš Brauns/

1991. gada janvārī 50 000 Latvijas iedzīvotāju devās uz barikādēm, lai nevardarbīgi pretotos iespējamai PSRS agresijai. Filmā “Tēvu barikādes” iekļautie septiņi stāsti atskatās uz barikāžu laiku, un caur tiem autors cenšas saprast, kāpēc šis notikums ir viens no svarīgākajiem pavērsieniem atjaunotās Latvijas vēsturē. Kas notika šajā laikā? Kā tas izmainīja barikāžu dalībniekus? Vai šis laiks ir zudis aizmirstībā, vai tomēr joprojām atbalsojas tagadnē? Zigurds Vidiņš bija viens no barikāžu notikumu dokumentētājiem. Filma ir mēģinājums atgriezties barikāžu laika gaisotnē, kā arī režisora personiskās pārdomas, meklējot atbildes uz šiem jautājumiem.

«Pirms divdesmit gadiem burtiski nedēļas laikā mainījās mana uztvere par Latviju, Latvijas iedzīvotājiem un savā ziņā pašam par sevi. Piecdesmit tūkstoši cilvēku spēja sanākt kopā uz barikādēm un aizstāvēt sapni – sapni par Latvijas neatkarību, neskatoties uz jebkādiem ārējiem, uzspiestiem apstākļiem. Šajā filmā es mēģināju apskatīt, kas tieši šajā nedēļā notika un kā šī nedēļa ir mainījusi barikāžu dalībnieku un manu dzīvi,»tā par filmu stāsta režisors Zigurds Vidiņš.

Bērniem, kas aug Latvijā, ir svarīgi zināt un atcerēties, ka mūsu vēsturē ir notikumi, kuru nozīmīgumu nevar novērtēt par augstu. Barikāžu laikā tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju izjuta no bailēm un apspiestības vēl nepieredzētu brīvību. Šī sajūta un apziņa par iespēju būt neatkarīgam ir priekšnosacījums jebkuras valsts pastāvēšanai. Gan pirms divdesmit gadiem, gan tagad.

Apsveikumi

Tveršana

pil

2019

Apsveikums

iiiiiiiiiijuhgv

image

apsveikums

VALSTS PĀRBAUDĪJUMU GRAFIKS

eksameni

© 2019 Krāslavas pamatskola. Visas tiesības paturētas